Добруджа 07 не успя да победи Берое 2016 на старта на елита

Pro News Dobrich

21.10.2024

Тимът, воден от Мирослав Живков, надигра като гост Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:27, 25:16, 25:19, 25:22) в мач от първи кръг на елита, който се игра в зала „Добротица“.

Така волейболистите на Стара Загора влязоха по най-добрия начин в първенството, като записаха 3 точки в актива си. Официален дебют за гостите направи бившият национал Велизар Чернокожев, който бе сред основните мотори в атаката на беройци

На свой терен домакините, водени от Димитър Маринков, се опитаха да дадат максимума и да направят нещо повече, но старозагорци не им позволиха. Битка се получи, но само епизодично. В първия гейм гостите имаха солидна преднина, но сами си изпуснаха гейма.

Берое поведе с 8:4 и 16:11, но допусна спад. Добруджанци използваха ситуацията и изравниха. В решителните минути бяха във възход и наложиха волята си с 26:24, като поведоха с 1:0.

Получената плесница отрезви гостите и във втората част те буквално отвяха противника. В третата отново имаха водеща роля и обърнаха резултата в своя полза 2:1.

В четвъртата част домакините отново опитаха да се борят. На средата те имаха точка превес 16:15. Единоборството продължи и след 20-та точка. В най-важните моменти Берое 2016 показа, че е по-добрият тим и взе гейма, като  спечели победата с крайното 3-1.

Реализатор за победата на Берое стана Руси Желев с 22 точки ( 3 аса, 3 блока). Велизар Чернокожев завърши с  16 точки ( 2 аса, 3 блока).

За Добрудгжа 07 най-резултатен бе Цветелин Цветанов с 16 точки ( 1 ас, 2 блока).

Източник: bgvolleyball.com